Udział w procesie legislacyjnym

Znajdujesz się w: Strona główna » Nasze projekty » Udział w procesie legislacyjnym

Stowarzyszenie Centrum Cen Transferowych uczestniczy w opiniowaniu aktów prawnych z zakresu podatków dochodowych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących cen transferowych.

Komentarz CCT do projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej dot. wniosku grupowego

W odpowiedzi na skierowanie projektu ustawy zmieniającej Ordynację podatkową do konsultacji publicznych, CCT zgłosiło do Ministerstwa Finansów szereg uwag, których wspólnym mianownikiem jest obawa, że efektem wprowadzonych zmian będzie zmniejszenie zainteresowania podatników z występowaniem z wnioskiem grupowym w zakresie interpretacji przepisów prawa podatkowego. Z pełnym stanowiskiem CCT nt. projektu ustawy można zapoznać się tutaj.

Interpretacja ogólna MF – dokumentacja podatkowa (24.01.2018)

W dniu 24 stycznia 2018 r. Minister Finansów wydał interpretację ogólną w sprawie obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej, zawierającą wyjaśnienia w zakresie identyfikacji transakcji objętych obowiązkiem dokumentacyjnym. Interpretacja ta była wyczekiwana, jednak wprowadza zamieszanie w zakresie pojęcia agregacji transakcji i ich materialności. Minister Finansów w pierwszym z czterech punktów wskazał, że obowiązkowi dokumentacyjnemu podlegają tylko te

Wątpliwości w obszarze CIT-TP

Compliance w obszarze CIT-TP z pewnością będzie wyzwaniem dla podmiotów, które nie mają jednorodnej działalności. CCT złożyło do MF prośbę o wyjaśnienia wątpliwości w obszarze CIT-TP. Jak widać tematów sporo się zebrało a z pewnością liczba ich zwiększy się w nowym roku. Zachęcamy do lektury i dzielenia się przemyśleniami na grupie LinkedIn.

Stanowisko CCT nt. art. 15e w komisji senackiej (2017.11.08)

CCT przygotowało stanowisko odnośnie do art. 15e CIT (planowanego od 2018 r.). Jako Stowarzyszenie specjalistów zajmujących się rozliczeniami w ramach grup kapitałowych oraz mając świadomość zagranicznych regulacji w obszarze cen transferowych, również wynikających z prac OECD w obszarze przeciwdziałania erozji podstawy opodatkowania i przesuwania zysków, a także wynikających z dyrektywy Komisji Europejskiej ATAD, jesteśmy zaniepokojeni